Obřad, hostina, oslava i ubytování. Všechno na jednom místě, v naprostém soukromí

Obřad, hostina, oslava i ubytování. Všechno na jednom místě, v naprostém soukromí

Poptat termín

Máte otázky?
Přečtěte si, co naše hosty nejvíc zajímá

Víkendové svatby

Jsou tradiční, a proto i nejžádanější. Svatbu si během nich totiž užijete maximálně, dorazit můžete už v pátek a pak zůstat klidně až do neděle.

Páteční večer rády využívají nevěsty se svými družičkami. U skleničky dobrého vína na terase nebo v zázemí útulného penzionu proberou poslední důležité drobnosti a připraví se na velký den.

Když začnou v den obřadu přijíždět hosté, uvítáme je welcome drinkem. Samozřejmostí je i lehké občerstvení, kde nesmí chybět naše vyhlášené svatební koláčky. Po obřadu vás už bude čekat bohatá hostina a veselí do pozdních nočních hodin.

Malé komorní svatby

Ani u malé svatby bez přespání nemusíte dělat kompromisy, bude vám k dispozici celý prostor Hájenky a veškeré naše služby.

Zajistíme obřad s hudbou a výzdobou přesně podle vašich představ. Uvaříme slavnostní oběd, po kterém si vychutnáte kávu, dort nebo víno. Odpolední coffee break naservírujeme na zasklené terase nebo v naší zahradě. Pak už naše role končí a vy se můžete přesunout třeba na domácí oslavu nebo rovnou vyrazit na svatební cestu.

Zimní svatby

I svatby mají své trendy. Jedním z nich je zimní obřad. Své ano si můžete říct uprostřed ojíněných stromů nebo v blízkosti zamrzlého rybníčku.

Okolo bude vonět jehličí, borové šišky a pryskyřice, ve vašich rukou pak horké víno se skořicí a hřebíčkem. Nevšední výhled na zasněžený les dodá hostině na zasklené terase nezapomenutelnou atmosféru. Jako menu můžeme podávat třeba hutnou polévku, guláš ze zvěřiny a šípkovou omáčku. Zimní náladu podtrhnou květiny, dekorace a krajkové šaty pod hřejivým kabátkem.

Večerní svatby

Představte si romantický obřad při západu slunce, pod hvězdami nebo při svíčkách v altánku či na terase. Hosté oblečení ve slavnostních šatech, bohatý večerní raut, půlnoční přípitek a oslava do ranních hodin. To všechno tvoří jedinečnou náladu večerní svatby.

Svatba večer má ale i praktické výhody. Nečeká vás žádné brzké vstávání, a přitom si v klidu užijte péči kadeřnice i líčení. Odpadnou starosti, jestli se vzdálení hosté dostaví včas. Přivítáte se s nimi navečer u lehkého občerstvení a skleničky vína. Vrcholem končícího dne pak budete vy a vaše svatba.

Rádi pro vás večerní svatbu připravíme, ideální pro ni jsou všední dny.

Reference našich hostů

Jitka & Radek

Radka a Denči

❤ Alžběta a Pavel

Další reference a fotky

Pár jednoduchých kroků

k rezervaci vašeho termínu

1.

Zašlete nám Vaši poptávku.

Můžete nám napsat nebo zavolat.

2.

Ozveme se a domluvíme si termín osobního setkání.

Se dnem a časem schůzky se pokusíme maximálně přizpůsobit.

3.

Přivítáme vás na Hájence, ukážeme celý objekt a vytvoříme odhad ceny.

Počty osob, poptávané služby a další detaily můžete ještě promyslet a změnit.

4.

Zhruba do týdne budeme čekat potvrzení termínu z vaší strany.

Pokud nebudete mít církevní obřad, nezapomeňte si zajistit oddávajícího přes matriku Chrudim.

5.

Vše stvrdíme smlouvou, která shrne naši domluvu.

Vystavíme vám fakturu na rezervační poplatek.

Hotovo

Termín je váš a přípravy začínají.

Společně vyřešíme všechny podrobnosti vaší svatby. Pěkně v klidu a s předstihem.

Otázky a odpovědi a co je dobré vědět, než nás oslovíte

Chceme velkou svatbu na celý víkend, ale obřad by měl být už v pátek. Je to možné?

Den je úplně na vás, vybírejte podle libosti. Hájenka pro vás bude rezervovaná na celý víkend, ať už si pro obřad vyberete pátek nebo sobotu. Slavit můžete klidně do rána a pak se pořádně vyspat. Na všechno bude čas, protože další svatba přijde na řadu až zase za týden.

Co když bude pršet?

I na to jsme připravení – počasí u nás svatby nekazí. Pro oddávajícího a ženicha s nevěstou máme krytý altánek. Připravená bude i zastřešená zasklená terasa.

Co pro nás můžete zařídit?

Rádi zajistíme všechno, co budete chtít. Ujmeme se veškerých příprav, objednáme externí služby podle vašeho přání a vezmeme na sebe organizaci celého svatebního dne nebo jeho formální části (zpravidla do usazení hostů). Objednáme vizážistku, kadeřnici, živou hudbu k obřadu, DJ nebo kapelu. Pokud budete potřebovat, postavíme pro vás na zahradě velký party stan. Sestavíme slavnostní menu, připravíme hostinu a postaráme se o rozvezení hostů. S předstihem necháme vytisknout oznámení, menu, nápojový lístek, zasedací pořádek nebo program. Samozřejmě tak, aby bylo všechno perfektně sladěné. Stačí si vybrat z našich doplňkových služeb.

Můžeme si vzít svůj personál?

Na Hájence pečujeme o hosty, aby se cítili jako v bavlnce. V tom nám pomáhá náš vlastní přátelský a zkušený personál. Jsme svatební místo s kompletním servisem, a tak samotný prostor bez našich služeb nepronajímáme.

Můžeme se přijet předem podívat?

Určitě, bez osobní návštěvy by to ani nešlo. Prohlédnete si Hájenku, vzájemně se poznáme, dáme vám cenový odhad. Pokud vás náš přístup a prostředí zaujme, domluvíme se na dalších krocích.

Můžeme si k vám vzít domácí mazlíčky? Třeba psa?

Ano, jen se na tom předem domluvíme.

Můžeme si přivézt vlastní jídlo a pití?

Na naši kuchyni jsme fakt pyšní a jsme si jistí, že vám u nás bude chutnat. Proto veškeré občerstvení, jídlo a pití obstaráváme my a ručíme za něj. Rádi ale vyjdeme vstříc, když si budete chtít připít slivovicí od dědy, servírovat ke kávě legendární koláčky vaší babičky nebo dát na stůl tradiční rodinné chuťovky. Řekněte, jaké poklady přivezete, a určitě se domluvíme.

Můžete nám zaslat ceník?

Jelikož každou svatbu připravujeme na míru, nemáme fixní ceník. Jen tak ji totiž zařídíme přesně podle vašich představ. Vyplňte poptávku, sejdeme se na Hájence a na místě cenu poměrně přesně odhadneme.

Můžete nám zaslat menu?

Menu a raut sestavíme tak, aby vám opravdu chutnalo a všeho bylo dost. Zeptáme se vás, co máte rádi, a navrhneme všechny chody tak, aby k sobě perfektně ladily. Zaměřujeme se především na klasickou českou kuchyni, ale rádi připravíme a vhodně zapojíme i pokrmy moderní a netradiční. Královsky se postaráme i o vegany nebo strávníky s bezlepkovou dietou.

Na čem můžeme ušetřit?

Jelikož s partnery, kteří pro nás zajišťují externí služby, spolupracujeme dlouhodobě, umíme u nich pro vás zajistit zvýhodněné ceny. Díky našim kontaktům ušetříte starosti, čas i peníze, ať už se bude jednat o sladký bar, hudbu k obřadu nebo další doplňkové služby. Dohodnout se také můžeme na stavbě party stanu svépomocí.

Potřebujeme ubytovat víc lidí, než je kapacita Hájenky. Jde to?

Na Hájence může přespat 15 lidí na standardních postelích, další pak uložíme na přistýlkách. Pokud vás bude víc, zajistíme ubytování v okolních penzionech i v blízké Chrudimi. Samozřejmě obstaráme i rozvoz hostů, pokud si to budete přát.